Usługi spawalnicze

Usługi spawalnicze

Spawanie aluminium i stali nierdzewnej - Śląsk

Firma DIMEKS to nie tylko izolacje ale także specjalizuje się w świadczeniu usług spawalniczych, głównie na terenie Gliwic oraz śląska.
Nasza oferta skierowana jest do małych i dużych firm oraz instytucji jak również do osób prywatnych. Jesteśmy firmą w pełni mobilną, co umożliwia realizację zleceń na miejscu wyznaczonym przez Klienta.

Cięcie, gięcie, spawanie stali – woj. Śląskie

Zajmujemy się prefabrykacją płaszczy z blach na izolacje termiczne, spawamy konstrukcje stalowe w trzech metodach spawania(MIG, MAG, TIG). Działamy w branży od 1993 r. i oferujemy naszym klientom praktyczne, efektywne i estetyczne rozwiązania.

Posiadamy niezbędne zaplecze logistyczno-magazynowe przy węźle z autostradą A1, co daje nam możliwość wykonywania prac na terenie całej Polski.

Posiadamy kadrę wykwalifikowaną w zakresie spawalnictwa MIG, MAG oraz TIG, co pozwala nam na sprawną realizację usług na najwyższym, europejskim poziomie.

Naszą specjalnością jest produkcja izolacji termicznych, płaszczy oraz konstrukcji metalowych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej branży i oferujemy kompleksową obsługę od projektu do odbioru.

Spełniamy najwyższe wymagania dzięki dbałości o detale oraz kontroli jakości na każdym etapie produkcyjnym. Możemy poszczycić się przeprowadzonymi pracami z zakresu spawania konstrukcji stalowych i izolacji przemysłowych dla największych firm w Polsce.

Spawanie konstrukcji stalowych Śląsk i okolice

Oferujemy usługi spawalnicze nie tylko na terenie śląska, realizujemy prace na terenie całej Polski i dla zagranicznych klientów. Wyszkolona kadra, z wieloletnim doświadczeniem w różnych metodach spawania stali, aluminium oraz konstrukcji stalowych zapewnia precyzję wykonania i szybki czas realizacji prac.

Metody spawania, które oferuje firma Dimeks:

 1. MIG – z angielskiego Metal Inert Gas, to metoda spawania elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych (metoda 131). Najczęściej stosowane gazy osłonowe w metodzie spawania MIG to argon i hel.
 2. MAG – z angielskiego Metal Active Gas – to metoda spawania elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych (metoda 135). Jako aktywne gazy osłonowe w spawaniu MAG wykorzystywany jest dwutlenek węgla lub jego mieszanka z argonem.

W obu powyższych metodach łuk elektryczny jarzy się między spawanym materiałem, a elektrodą w postaci drutu. Powszechne i uniwersalne metody, jakimi są spawanie MIG oraz spawanie MAG, nadają się do spawania wielu rodzajów metali – wystarczy odpowiednio do spawanego materiału dobrać druty elektrodowe oraz gazy osłonowe.

Zalety spawania MIG/MAG

 • jakość spoin jest na wysokim poziomie,
 • obie metody spawania są bardzo wydajne
 • możliwe jest zrobotyzowanie procesu spawania
 • szeroki zakres szerokości spawanych elementów
 • spawanie jest możliwe we wszystkich pozycjach, co ułatwia pracę spawacza

Metoda MIG i MAG są powszechnie wykorzystywane w pracach montażowych oraz liniach technologicznych, gdzie prace wykonywane są ręcznie, jak i w parkach maszynowych, gdzie spotkamy spawarki półautomatyczne lub całkowicie zautomatyzowane. Spawarki automatyczne w technologii MIG i MAG wykonują spawy bez bezpośredniego udziału pracowników.

SPAWANIE TIG – spawanie aluminium i niemetali

TIG – skrótowiec ten pochodzi od angielskiego Tungsten Inert Gas, bywa też nazywany metodą GTAW (Gas Tungsten Arc Welding). Ta metoda polaga na spawaniu metalu nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych. Wykorzystywane gazy to argon, hel lub ich mieszanki. Metoda TIG jest oznaczona jest kodem 141.

Palnik TIG podłączany jest do bieguna ujemnego spawarki, a zacisk masy do bieguna dodatniego. Takie rozwiązanie sprawia, że obciążenie elektrody wolframowej jest mniejsze, ponieważ elektrony przepływają od minusa do plusa. Należy jednak pamiętać, że przy użyciu palnika TIG w miejscu spawania uwalniana jest wyższa temperatura niż w przypadku zastosowania innych metod.

Rodzaje i oznaczenia wolframowych elektrod nietopliwych:

 • Elektroda torowana (czerwona)
 • Elektroda lantanowana (złota)
 • Elektroda cyrkonowa (biała)
 • Elektroda: cerowa (szara)
 • Elektroda z czystego wolframu (zielona)

Zastosowanie metody TIG:

Metoda TIG jest jedną z najbardziej uniwersalnych metod spawania, ze względu na możliwość pracy z prądem stałym i prądem przemiennym. Jest stosowana w ręcznym spawaniu elementów lub zautomatyzowanego spawania, do wielu rodzajów metalu.

 • Spawanie TIG wykonywane z prądem stałym do łączenia m.in. metali nieżelaznych, metali wysokostopowych i wszystkich gatunków stali.
 • Spawanie TIG z użyciem prądu przemiennego do aluminium oraz stopów aluminium. Uzyskiwane tą metodą złącza charakteryzują się wysoką jakością.

Comments are closed.