Izolacje przemysłowe

EKSPERT IZOLACJI PRZEMYSŁOWYCH – FIRMA DIMEKS

Jako ekspert w branży termoizolacji w Polsce, oferujemy naszym klientom profesjonalizm i wiedzę, popartą wieloletnim doświadczeniem na rynku. Doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie, zapewnimy kompleksową i terminową obsługę Twojej firmy.

 

Izolacje przemysłowe – terminowo i solidnie

Usługi firmy Dimeks są szyte na miarę. Uwzględnimy Twój budżet, czas realizacji oraz potrzeby Twojej firmy. Gwarancją jakości naszych usług jest precyzyjność. Dostosowane do każdego z zamówień materiały oraz technologia – począwszy od rodzaju blachy (ocynkowanej, aluminiowej, nierdzewnej), skończywszy na indywidualnych ustaleniach – są kluczem do świadczenia najlepszych usług w zakresie izolacji termicznych w naszym kraju, czego dowodem są nasi zadowoleni klienci.

 

Osłonowy płaszcz blaszany do termoizolacji

To dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu izolacja termiczna będzie estetyczna i trwała. Dzięki blaszanemu płaszczowi termoizolacja zyska:

  • wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne;
  • ochronę na trudne warunki atmosferyczne dzięki płaszczowi z blachy;
  • powłokę chroniącą przed poparzeniem lub porażeniem;
  • warstwę tłumiącą drgania i hałas.

Izolacja rurociągów;

Termoizolacja rurociągów jest realizowana przez naszą firmę z wykorzystaniem mat i otulin z wełny mineralnej oraz twardego poliuretanu.

Dobrze znany i szeroko wykorzystywany materiał, jakim jest wełna mineralna w formie otuliny lub maty zapewni izolację rurociągu i zabezpieczy go przed czynnikami zewnętrznymi. Finalnie aby w pełni zabezpieczyć zaizolowane powierzchnie należy wykonać płaszcz ochronny, który zabezpieczy materiał izolacyjny przed czynnikami atmosferycznymi a jednocześnie podniesie jego walory estetyczne.

Mata z wełny mineralnej wzmacniana siatką stalową, pokryta jednostronnie folią aluminiową lub welonem szklanym, czy otulina poliuretanowa to materiały, jakie wykorzystujemy przy izolacji rurociągów.

 

Izolacja armatury;

Dobrze wykonana izolacja armatury wpływa pozytywnie na gospodarkę cieplną przedsiębiorstwa, co niesie za sobą wymierne korzyści – straty ciepła są zmniejszone.

Jako producent i dystrybutor osłon izolacyjnych z wieloletnim doświadczeniem przyczyniliśmy się do obniżenia kosztów przedsiębiorstw z wielu sektorów, m.in.: energetycznego, ciepłowniczego, chemicznego, produkcyjno-usługowego czy budowlanego.

Dzięki bogatemu warsztatowi wyposażonemu w maszyny najwyższej klasy, od podstaw tworzymy rozwiązania dla każdego klienta z osobna. Nawet najbardziej wymagający z nich otrzymują dokładnie to, czego potrzebują.

 

Izolacja urządzeń;

W zakres naszych prac wchodzi izolowanie urządzeń, w tym izolacja urządzeń o nieregularnych kształtach. Izolacja ochronna ogranicza możliwość poparzenia , porażenia prądem oraz uszkodzenia izolacji podstawowej urządzenia. Wykonywana przez nas izolacja zapewni estetyczny wygląd.

 

Izolacja zbiorników;

Realizujemy projekty termoizolacji zbiorników paliwowych, silosów czy zbiorników na wodę. Przedstawimy Ci konkretny projekt techniczny uwzględniający specyfikację i przeznaczenie zbiornika oraz Twoje oczekiwania i budżet. Właściwe rozwiązania materiałowe i prawidłowe wdrożenie projektu w życie zagwarantuje Twojej firmie duże oszczędności.

 

Kable Grzejne na zbiorniki oraz rurociągi

Wykonujemy instalacje przeciwzamarzeniową na rurociągach oraz zbiornikach bazując na podzespołach czołowych producentów. Instalacje tego typu zapobiegają zamarznięciu cieczy znajdującej się w rurach lub zbiornikach.

 

Izolacja kanałów wentylacyjnych

Wentylacja i klimatyzacja hal oraz pomieszczeń – izolacja płaszczem blaszanym zmniejsza drgania i hałas, zabezpiecza przed skraplaniem się pary wodnej i estetyzuje całość instalacji. To kilka z wielu zalet, jakie zapewnia izolacja kanałów wentylacyjnych oraz rur doprowadzających media do urządzeń chłodzących.
Użyte materiały takie jak kauczuk syntetyczny ochronią przed stratami oraz skraplaniem wody.

 

Izolacja kanałów spalinowych

Nasze izolacje termiczne charakteryzuje ogniotrwałość i zgodność ze wszystkimi obowiązującymi normami. Wytrzymałość na wysokie temperatury zapewnia bezpieczeństwo całej instalacji. Odpowiednia izolacja kanałów spalinowych oraz kotłów ciepłowniczych zapewni utrzymanie parametrów cieplnych wewnątrz instalacji podczas obiegu.

Grubość płaszcza izolacyjnego – właśnie od grubości oraz gęstość zależy jego skuteczność. Jako specjaliści zadbamy dla Ciebie o obie z tych rzeczy – rzetelny montaż zagwarantuje szczelność izolacji, a niepalne materiały zagwarantują bezpieczeństwo, przesył mediów o znikomych stratach cieplnych oraz zgodność z obowiązującymi normami.

 

Usługi termoizolacja Śląsk – Dimeks

W swojej ofercie mamy m.in. izolacje zimnochronne i ciepłochronne, zabezpieczenia przeciwpożarowe, oraz instalacje przeciwzamarzeniowa. Realizujemy zamówienia na terenie całej Polski dbając o terminowe i profesjonalne wykonywanie naszych usług.

Comments are closed.