Pytania

Q?

Jakie są różnice między wełną skalną a szklaną?

A.

Wełny mineralne skalna i szklana posiadają porównywalne właściwości izolacyjne. Różnice pomiędzy nimi biorą się wprost z materiału, z którego powstają, oraz z procesu produkcyjnego. Porównywalne materiały z wełny skalnej mają zdecydowanie większą gęstość – czyli fizycznie w tej samej objętości znajduje się więcej materiału. Przekłada się to na trwałość i większą stabilność wymiarów wełny skalnej. Produkty z wełny skalnej są zazwyczaj sztywniejsze, co pozwala dla większych grubości na montaż pomiędzy krokwiami bez konieczności sznurkowania – przyspiesza to montaż izolacji. Większa gęstość przekłada się zazwyczaj na lepszą izolacyjność akustyczną – gdyż masa wycisza. Dodatkowo skalna wełna jest hydrofobizowana – czyli zabezpieczana przez wilgocią. Nie pozwala to zamoknąć na budowie i zwiększa trwałość produktu.

Q?

Czy wełna mineralna się pali?

A.

Nie. Wełna skalna jest materiałem całkowicie niepalnym (w klasie odporności na ogień A1). Oznacza to faktyczną niepalność a nie że jest „trudnozapalna”, czy „samogasnąca”. Materiały z wełny są stosowane jako bierne rozwiązania ogniochronne, do zabezpieczania konstrukcji przed bezpośrednim działaniem ognia. Tak więc zastosowanie wełny skalnej oznacza faktyczne bezpieczeństwo ogniowe.

Q?

Do jak bardzo niskiej temperatury gazy pozostają w postaci ciekłej?

A.

Do utrzymania niskiej temperatury w różnych procesach stosowane są izolacje o odpowiednich właściwościach, które pozwalają na utrzymanie gazów w postaci ciekłej nawet przy minus 163°C!

Q?

Co wyróżnia waszą firmę na tle pozostałych?

A.

Wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej pozwala nam dostarczać profesjonalne usługi najwyższej jakości. Wykwalifikowana kadra naszych pracowników o długoletnim doświadczeniu zapewnia naszym klientom usługi na najwyższym poziomie. Stosowane przez nas technologie oraz materiały należą do grupy najnowocześniejszych na rynku.
Gwarantujemy solidność i terminowość wykonywanych usług.

Q?

Skąd pochodzą używane przez was produkty?

A.

Produkty jakich używamy w izolacji termicznej są zawsze najwyższej jakości oraz pochodzą od najlepszych producentów (ROCKWOOL, ISOVER).

Q?

Jak wysoka jest jakość produktów których używacie?

A.

Wszystkie oferowane przez nas produkty - otuliny, płyty, mate na siatce, maty lamelowa i wełna luzem - spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania jakości i normy bezpieczeństwa. Definiujemy swoje standardy bardzo wysoko. Szukamy nowych systemów, metod i technik w każdym segmencie, by wprowadzać innowacyjne produkty i ciągle doskonalić proces produkcyjny i technologiczny.

Q?

Czy udzielają Państwo gwarancji na swoje usługi?

A.

Odp. Owszem, udzielamy 12 miesięcznej gwarancji na wszystkie usługi. Wszystko zależy od zastosowanych materiałów.

Q?

Na jakiej podstawie wykonujecie Państwo wyceny?

A.

Wszystkie wyceny (o ile to możliwe) są dokonywane po ówczesnej wizycie naszych pracowników i zrobieniu szczegółowego obmiaru. Jeśli inwestycja znajduje się w naszej okolicy. Jeżeli budowa znajduje się daleko, staramy się dokonać jej na podstawie szczegółowych rysunków (projektów) dostarczonych przez klienta oraz dokumentacji fotograficznej.

Q?

Jaka gęstość wełny jest najczęściej używana w izolacji?

A.

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy jakie parametry medium są w danym rurociągu lub kanale spalin i co chcemy przez to uzyskać. Przykładowo wełna o gęstości 80kg/m2 używana jest do wyższych temperatur, indeks straty ciepła jest dużo niższy niż przy popularnej wełnie typu ISOVER ULTIMATE. Im większa gęstość wełny - tym mniejsza strata ciepła. Wełny typu ROCKWOOL ProROX 950 są do temperatury 640 stopni. W dziale "DO POBRANIA" do ściągnięcia są katalogi w wersji PDF ze specyfikacją poszczególnych materiałów izolacyjnych.